Dobry dentysta,czyli jaki?

Dobry dentysta,czyli jaki?

Wybór właściwego dentysty to mimo wszystko poważna decyzja, zwłaszcza jeśli znajdujemy się w obcym mieście i nie możemy liczyć na opinię znajomych. Można wpisać w wyszukiwarkę internetowa frazę: „dentysta kraków” i rozpocząć research w sieci. Dobrym punktem zaczepienia może być koszt wizyty albo cena poszczególnych zabiegów (jeśli ktoś dodatkowo sugeruje się tym, by było tanio.

Choć niektórzy twierdzą, że cena nierozłącznie wiąże się z jakością), opinie wystawione stomatologowi na forach, stronach internetowych, portalach branżowych, stosunek stomatologa do swoich pacjentów, metody pracy oraz kwalifikacje zawodowe (ukończona uczelnia, dodatkowe kursy). Jeśli te patenty nie wystarczają, może najprościej jest poszukać informacji u źródła, czyli zapoznać się z ofertą lekarza na jego stronie internetowej lub odwiedzić gabinet osobiście i sprawdzić na miejscu jak sprawy się mają.

Uściślając temat, w trakcie poszukiwań specjalisty warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami wobec tego specjalisty, ustalić minimalny budżet i skierować poszukiwania według określonych kryteriów. Oprócz podstawowych usług prowadzonych przez stomatologa, większość gabinetów rozszerza swoją działalność, poza kontrolnym badaniem stanu uzębienia i leczeniu ubytków, o wybielanie zębów czy pracownie protetyczne, ortodoncję itp.

Często też powstają osobne gabinety dla najmłodszych, aby zminimalizować ich strach i zapewnić im jak największy komfort poprzez odpowiedni dobór kolorów pomieszczeń, ciepłą obsługę, nagrody w zamian za spokój itp. Z pewnością mityczny lęk przed dentystą, odchodzi do lamusa, co wpływa korzystnie na stan uzębienia ludzi i ich nastawienie do lekarzy tej specjalizacji.

 

Dodaj komentarz